Неколку лица се повредени во судир на два автомобили попладнево во Бутел, објави 24Инфо. Сообраќајната несреќа се случила на булеварот Христијан Тодоровски Карпош. Се судриле БМВ серија 1 и Опел Корса
Во моментов полицијата врши увид. Повеќе детали во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.