Тешка сообраќајка несреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец, објави порталот Скопјеинфо.

Според информации на очевидци возило со велешки регистарски таблички удрило во метален столб при што оштетило неколку возила паркирани во близина. Дел од населбата Капиштец, сеуште е без струја.

Од Министерството за внатрешни работи неофицијално ја потврдуваат сообраќајната незгоди и повеќе информации најавуваат за утрешниот ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.