Попладнево од 14:05 часот регионалниот пат Маврово – Дебар, на 1 км од браната е во прекин, соопшти АМСМ. Прекинот е поради случена сообраќајна незгода, од која пак како последица се одронала карпа на коловозот.

Повеќе детали за несреќата се очекуваат подоцна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.