Ноќва околу полноќ на крстосница од регионалниот пат село Радиовце – село Брвеница со локалниот пат за село Челопек, Г.З.(28) од село Непроштено, управувајќи патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистерски ознаки, изгубил контрола и удрил во бандера.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците Д.Д.(24) од село Лешок, М.В.(27) од село Сарачино, а возачот Г.З. се здобил со телесни повреди констатирани од страна на лекар од Клиничката болница Тетово.

Извршен е увид на местото на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.