Од засега непознати причини автомобил излетал и се превртел кај селото Ростуше на патниот правец Маврово – Дебар. Засега не е познато дали има тешко повредени и жртви во оваа тешка сообраќајна несреќа, но според очевидците најверојатно има загинати, јавува Канал 5.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.