На Фејсбук страната „Ѕид на сообраќајниот срам“ се објавени фотографии од сообраќајка на патот Штип- Радовиш.

Имено сообраќајката се случила помеѓу автомобил и камион, а засега нема информации за повредени во несреќата, ниту пак како дошло до судирот.

Наскоро повеќе информации.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.