Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва околу 22 часот на булеварот „Партизански одреди“ спроти бензиската на „Окта“ во населбата Карпош 3, пренесува „Нетпрес“.

Во сообраќајката учествувале два автомобила, а полицијата врши увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.