Најмалку две лица се повредени во судир на два автомибили, вечерва во близина на скопското Кале, дознава „24 Инфо“.

Сообраќајната несреќа се случила на улицата „Самоилова“. Од силниот удар се распснало ветробранското стакло на едниот автомобил.

Полицијата во моментов врши увид на местото на сообраќајката.

Повеќе фото на 24 инфо

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.