Тешка сообраќајка се случила утрово на раскрсницата помеѓу Булевар Србија и Трета Македонска бригада што води кон населбата Лисиче, кога Опел Корса се судрила со Мазда со скопски таблички.

„Корсата“ се забила во „Маздата“ откако едно од возилата поминало на црвено. Од силината на ударот сите воздушни перничиња на Маздата се отвориле, јавува Пресингтв.

Во несреќата имало едно повредено лице кое било пренесено во Јане Сандански.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.