Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Скопје-Тетово во близина на село Желине, кога камион изгубил контрола и се превртел.

Очевидци на настанот за „Алсат“ инфомираат дека возачот на камионот е повреден. Увид извршила екипа од СВР-Тетово.

Повеќе фото на „Алсат“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.