Утрово во 04.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека нa автопатот „Пријателство“, пред исклучок за Меѓународен аеродром- Скопје, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ровер“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.М.(62) од Прилеп и патничко возило „фиат браво“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Г.(66) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците од возилото „фиат браво“, А.Д.(61), В.Б.(39) и уште една малолетничка, сите од Скопје, констатирани во Комлексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.