Попладснево се случи тешка сообраќајна несреќа на булеварот „Трата македонска бригада“ во близина на Тунскиот комбинат.

Во незгодата сериозно настрада возило „Цитроен Ц3“.

Поради сообраќајката и полицискиот увид, сообраќајот на крстосницата се одвива отежнато.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.