Тешка сообраќајна несреќа се случила околу пладне кај Катланово во која учествувале две возила. Во несреќата пет лица се здобиле со повреди, а меѓу повредените има и дете кое е странски државјанин и е хоспитализирано на скопските клиники.

Детето и тројца од повредените патувале со возилото со германски таблички. Нивното возило од засега непознати причини се судрило со товарно возило.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.