Едно лице е повредено во судир на автомобил и мотор, денеска на паркингот кај пазарот во Аеродром кај ТЦ„Бисер“.

Според очевидци, во судирот настрадал возач на мотор, кој бил тешко повреден и однесен во болница со возило на Итна помош.

Според МВР, во судирот учествувале автомобил „Цитроен Саксо“ и пешак, кој е тешко повреден, но не се спомнува мотоцикл.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.