Патот Гостивар – Стража, кај Каменоломите, од 12:30 часот е во прекин поради сообраќајна несреќа, информира АМСМ.

Сообраќајот на овој патен правец е во прекин и во двата правца

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.