Скопјани утрово пак се потресоа гледајќи морничава слика на сообраќајна несреќа на булеварот „Партизански одреди“ во делот на „Лептокарија“, пред бензинската на Окта.

За сега нема конкретни информации за настраданите од превртениот автомобил.

Според очевидци, автомобил со пет луѓе поминал на црвено на семафор и удрил во комбе.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.