Осум лица се повредени кога се судриле автомобили на патот Велес- Мамутчево.

Вчера околу 18.50 часот на регионалниот пат Велес – село Мамутчево, на место викано „Петрово чешмиче“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од 23-годишниот В.Ш. од Кавадарци и патничко возило „фолксваген поло“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 39-годишниот И.Д. од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „поло“, И.Д. додека двајцата возачи и сопатниците од двете возила, Р.Ш., Е.А., Е.М., Б.М. и М.Г. се здобиле со телесни повреди.

Тие биле пренесени во болницата во Велес за укажување на лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Велес.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.