СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Пријавената, на 01.02.2021 заедно со уште едно лице, со употреба на сила влегле во куќа на ул.„Каирска“, сопственост на С.С., при што одзеле пари, техничка стока и златен накит и на тој начин се стекнале со противправна имотна корист од 150.000 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.