Инцидент се случил во ресторан во Скопје, информира полицијата. Имено, синоќа по полноќ во 02:35 часот 21-годишниот Н.В. од Скопје, пријавил дека истиот ден во 02:15 часот во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје бил физички нападнат од страна на 21-годишниот К.К. од Скопје.

По преземени мерки поднесен е соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.