Ноќеска околу 03 часот, Ј.К. (19) од Скопје пријави дека вчера околу 23 часот во угостителски објект на ул. Скупи, бил физички нападнат од С.К. од Скопје додека седеле на иста маса во објектот.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.