Во амбулантата на Клиниката за пулмологија во Скопје денеска попладне се случил инцидент, откако медицински техничар замолил машко лице кое било во придружба на пациентка, да почекаат надвор бидејќи здравствените протоколи не дозволуваат повеќе лица за време на преглед да бидат во иста просторија.

Случајот е пријавен во полиција, ја потврдија информацијата на МКД.мк од Министерството за здравство.

Од полицијата велат дека било пријавено нарушување на јавен ред и мир со тепачка. Се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.