Во СВР Скопје, Е.Р.(40) од Скопје вчера во 19.10 часот пријавил дека во казино на подрачјето на Шуто Оризари бил физички нападнат од О.И. (48) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.