На 20.12.2021 во 23:40 часот во СВР Скопје, М.А.(20) од Скопје пријавил дека околу 23:24 часот, додека бил на работно место како обезбедување во казино на подрачјеto на Аеродром, бил физички нападнат од Ф.М.(19) од Скопје. Сочинет е записник за костатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.