Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека во парк на ул. „Михаил Чаков“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу П.Ј. (48) и Н.С., двајцата од Скопје, од една страна и Т.С. (51) од Скопје, од друга страна.

Според пријавеното, причина било претходно меѓусебно недоразбирање. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.