На 10.09.2021 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред спортски објект на подрачје на Карпош бил нарушен јавнeн ред и мир. Се случила физичка пресметка помеѓу М.Б.(29) и Б.В.Т.(37) двете од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.