На 23.01.2020 во 12.00 часот во СВР Скопје, И.Б.(37) од Скопје пријавил дека во 11.20 часот пред казино на ул.„Филип Втори Македонски“, по претходна расправија, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.