Во текот на вчерашниот ден била пријавена тепачка на Ппартизанска, поради недоразбирање во сообраќајот.

Вчера во 18.35 часот во СВР Скопје, И.Н.(25) од Скопје пријавил дека околу 18.30 часот на улица „Партизански пат“, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од Ж.Б.(31) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.