Повредено дете утрово било донесе во Градската болница „Наум Охридски“ во Скопје. Според МВР, во полиција било пријавено дека малолетникот околу 10.50, по претходна вербална расправија, бил нападнат со остар предмет од негов врсник од истото училиште.

Напаѓачот е обезбеден од страна на полициски службеници и заедно со родителот се упатени во ПС Чаир.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.