На 22.11.2021 во 19:15 часот во СВР Скопје, Б.Р.(36) од с.Огњанци, скопско, пријавил дека во неговата куќа бил физички нападнат од неговите роднини Б.Т. и В.Т. поради нерасчистени должничко – доверителски односи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.