На 27.06.2022 во 23.50 часот во Полициската станица Кисела Вода, А.А.(44) од Скопје пријавил дека во 15.30 часот на работно место на објект во изградба на подрачјето на Кисела Вода, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од неговите колеги В.П.(37) и Р.П.(27), двајцата од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.