На 06.03.2021 во 20.00 часот во Тетово полициски службеници од ПС Тетово го приведоа Н.Ш. (61)  од с.Пирок кој се барал со потерница за издржување на казна затвор во траење од една година за кривично дело по член 396 од КЗ на РСМ. Лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.