Во текот на вчерашниот ден во полициската станица Гази Баба 36-годишен жител на село Јурумлери, во Скопје, пријавил дека додека извршувал земјоделски работи во неговата нива, забележал тело на маж, инфомриаат од полицијата.

Од МВР велат дека од страна на медицинско лице констатирана е смрт без траги на насилство и утврдено е дека станува збор за 63-годишниот Р.Ј. од село Петровец, кој претходно бил пријавен за исчезнат.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.