На 01.11.2020 во 01.35 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Ш.Ш.(35) од Скопје пријавил дека на 31.10.2020 околу 22.00 часот на подрачје на Ѓорче Петров Б.З., управувајќи патничко моторно возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки удрил во неговата ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.