Таткото на едно од момчињата кои ја кренаа Македонија на нозе вели дека синот му е единец но оти со тепањето на девојче жив го закопал.

Новинарот Фуркан Салију разговараше со таткото кој е потиштен од постапката на синот и оти за потегот нема оправдување.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.