Миле Јовановски на денешното рочиште ѝ се нафрли на обвинителката Рускоска. Откако судијката Ефремова – Гаврилова го праша дали разбира зошто е обвинет тој се обрати кон Рускоска.

Не го разбирам обвинението и не знам зошто сум обвинет. На 63 години ме правите криминалец. Не дозволувам да кажете дека од 91-ва година сум невработен, се изјасни Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.