Активистката Моника Конопова синоќа заврши во болница , а татко и во полициска станица.

Таа објави дека била нападната и жестоко тепана со дрвено столче од што и е скршен носот и изместена вилицата.

Насилството според нејзиното сведоштво го сторил татко и за кого вели дека е долгогодишен алкохоличар. Случајот го води полицијата а Моника ќе биде оперирана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.