Вчера попладне, М.Г. (39) од Скопје пријавил дека неговата 16-годишна ќерка самоволно го напуштила домот. Според пријавата, таа најверојатно се наоѓа во Велес со машко лице.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.