Вчер попладне околу 19.00 часот било пријавено во МВР дека во скопското дело Љубин 42-годишниот И.В. го прегазил тригодишниот син. Незгодата се случила додека несреќниот татко влегувал во семејниот двор со патничко моторно возило „мазда“ со скопски регистарски ознаки, и без да забележи го yдpил детето.

Детето било веднаш пренесено на скопските клиники, а лекарите констатирале тешки телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.