Синоќа во Полициската станица Гази Баба, Д.А. (44) од Скопје пријавил дека во петокот од домот во непознат правец се оддалечил неговиот син А.А.(24).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.