Вчера околу 14 часот во СВР – Скопје А.Ј. (31) од с. Бразда – скопско пријавила дека истиот ден околу 13 часот во с. Бразда, Б.Ч. (41) физички го нападнал нејзиниот малолетен син поради претходна расправија помеѓу синот на Б.Ч. и нападнатиот малолетник.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл. 12 од ЗППЈРМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.