Вчера во СВР Тетово, И.А. (42) од Тетово пријавил дека околу 13 часот во училишен двор во Тетово, М.С. (41) од Тетово физички ја нападнал и повредил неговата малолетна ќерка, која претходно имала недоразбирања со неговата ќерка.

М.С. бил повикан во Полициската станица Тетово и во координација со Јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.