Доцна синоќа татко и син од Скопје биле нападнати од група непознати лица во центарот на градот.

На 20.10.2020 во 23.50 часот А.Т.(42) од Скопје пријавил дека околу 18.40 часот на подрачјето на Центар тој и неговиот син биле физички нападнати од неколку лица – информираат од МВР.

Како што велат од полицијата, се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.