На 03.10. во 19,45 часот во СВР Скопје, Н.Ј.(39) од Скопје пријавил дека околу 19,00 часот на ул. 30 во Радишани пред маркет додека бил заедно со неговиот татко С.Ј.(62) од Скопје биле физички нападнати од две непознати лица, информираат од МВР.

Од полицијата истакнуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.