На 17.02.2021 во 20.55 часот во Полициската станица Чаир, С.Ф.(43) од Скопје, вработен како таксист, пријавил дека околу 20.15 часот на бул.„Никола Карев“, додека управувал патничко возило „дачиа логан“, со скопски регистарски ознаки, бил нападнат со остар предмет од патник кој го превезувал, при што му одзел пари и мобилен телефон. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.