Синоќа околу 23 часот, такси возач Д.К. (42) од Битола, пријавил дека околу 21 часот отишол на улица “Козара” во Битола да земе патници, но бидејќи биле поголема група на лица, одбил да ги превезува и истите физички го нападнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.