Вчераутро во Полициската станица Чаир, А.П. (59) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 00,15 часот во с. Љуботен дошол со такси возило во кое превезувал патник.

Во еден момент дошло друго возило од кое излегле излегле четири непознати лица и физички ги нападнале.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.