Вчера во 12.50 часот во СВР Скопје М.Т.(35) од Скопје пријавил дека околу 12.20 часот на бул.„Партизански одреди“, поради претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице кое управувало такси возило. Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.