Триесет и четиригидшен скопјанец бил нападнат од страна на такси возач, информираат од МВР во дневниот билтен.

Причина за случајот, како што велат од полицијата, било недоразбирање околу цената на превозот.

Настанот се случил доцна синоќа на булеварот „Јане Сандански“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.