Вчера во 00.25 часот во гостиварско Врапчиште, полициски службеници од Полициското одделение Галате лишиле од слобода 50-годишна гостиварка која била пријавена од нејзиниот 69-годишен свекор од Гостивар дека му се заканувала.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.