Вчера во СВР Скопје, Ф.С.(69) од Скопје пријавил дека на 25.12.2019 од домот на ул.„Пат за Китка“ во Скопје се оддалечила неговата снаа Р.Н.(48) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.